Przedsiębiorstwo Robót
Antykorozyjnych "MULTIKOR" s.c.

02-237 Warszawa,
ul. Instalatorów 17

tel.: (+48 22) 846 25 73

Posadzki żywiczne

 

Szanowni Państwo
Przedsiębiorstwo Robót Antykorozyjnych „MULTIKOR” jest spółką cywilną założoną w Warszawie w 1991 roku. Zajmujemy się wykonywaniem posadzek żywicznych oraz izolacji i wykładzin chemoodpornych z żywic sztucznych.
ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY

inż. Andrzej Bździon +48 502 129 249 lub +48 501 021 908

                      inż Michał Bździon +48 500 836 291            

 

multikor@multikor.pl


TUTAJ WYBIERZ OFERTĘ
DLA SIEBIE

Posadzki żywiczne w mieszkaniach prywatnych

[x] ZAMKNIJ

Zwykle odradzamy klientom wykonanie posadzek żywicznych, szczególnie epoksydowych, we własnym mieszkaniu. Poniżej kilka powodów:
 
Otóż, naszym zdaniem, posadzki żywiczne:

  1. wymagają podłoża betonowego o wytrzymałości min. B-20 (zalecane B-25), gdyż inaczej jest możliwe odspojenie i rozwarstwienie podłoża (zwykle po 1-3 latach). Standardowe szlichty w mieszkaniach nie spełniają tych wymagań;
  2. tworzą warstwę izolacyjną dla ogrzewania podłogowego (jeśli takowe istnieje, oczywiście) i powodują duże naprężenia termiczne pod posadzką żywiczną, mogące skutkować jak w p. 1.
  3. są mało odporne na promienie UV (a te odporne są b. drogie); skutkuje to ciemnieniem, przebarwianiem w miejscach bardziej nasłonecznionych, a białe stają się z czasem żółte. Zresztą, białe nigdy nie są białe, nawet od nowości.
  4. na jednobarwnych i gładkich powierzchniach żywicznych widać zarysowania, a powierzchnia z błyszczącej staje się matowa; szczególnie na ścieżkach komunikacyjnych (np. między drzwiami a łóżkiem w sypialni);
  5. są trudne do naprawienia lokalnych uszkodzeń mechanicznych;
  6. są izolatorem elektrycznym; mogą gromadzić na powierzchni ładunki elektrostatyczne (posadzka "kopie" np. po dotknięciu ręką do grzejnika). Trudno jest pozamiatać posadzkę szczotką z włosia, elektryzuje się;
  7. niekiedy wywołują reakcje alergiczne u użytkownika;
  8. ... to tylko plastik.

 

Naszym zdaniem nie powinno się stosować żywic w salonach, sypialniach, jadalniach, pokojach dziecięcych itp. Natomiast gorąco je polecamy (jeśli chodzi o obiekty mieszkalne – domki jednorodzinne) w garażu, w kotłowni, na tarasie, ew. w kuchni, łazience przy spełnieniu p. 1 i 2.
Co prawda istnieją ciekawe rozwiązania oparte na żywicach poliuretanowych, (np. Peran Comfort firmy Flowcrete), które można zastosować na słabsze podłoże. System jest jednokolorowy, dostępny w jednej z kilku barw (w tym biały). Posadzka jest bardzo elastyczna i sprężysta i dzięki temu przenosi ew. rysy w podłożu. Trudno ją też zarysować. Jest odporna na promienie UV. Niestety, ten produkt nie jest tani. Koszt wykonania wynosi ok. 280-350 zł/m². Epoksydy odradzamy nadal, z uwagi na podłoże, które zwykle jest za słabe oraz z uwagi na przebarwienia i łatwość ich zarysowania nawet po kilku miesiącach użytkowania.

 

Przedsiębiorstwo Robót Antykorozyjnych "MULTIKOR" s.c.

02-237 Warszawa, ul. Instalatorów 7

tel.: (+48 22) 846 25 73

 Powered by: www.cdx.pl